Як правильно вибрати тепловий насос для опалення, ГВП, охолодження

Як правильно вибрати тепловий насос для опалення, ГВП, охолодження

Теплові насоси бувають різних видів: ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ, ПОВІТРЯ-ВОДА, ВОДА-ВОДА, ГРУНТ-ВОДА (геотермальний). Вибираючи вид і потужність теплового насоса, потрібно враховувати багато параметрів: джерело відбору тепла, температуру навколишнього середовища, тепловтрати будівлі, вентиляцію, обсяг гарячої води, СОР теплового насоса і інших умов.

Види теплових насосів відрізняються між собою ефективністю, способом установки, передачею тепла і вартістю. Ефективність - є головним параметром для вибору виду теплового насоса. Бувають ситуації, коли головним параметром потрібно знехтувати, тому що існуючі умови не дозволяють поставити найефективніший вид ТН.

Спосіб передачі тепла різних видів теплових насосів:

  1. Тепловий насос ПОВІТРЯ-ВОДА або ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ - повітряний тепловий насос, які відбирають тепло у повітря і опалюють за рахунок повітря або води.
  2. Тепловий насос ЗЕМЛЯ-ВОДА (грунт-ВОДА) - геотермальний тепловий насос, який відбирає тепло у землі і опалює за допомогою водяного контура.
  3. Тепловий насос ВОДА-ВОДА - водяний тепловий насос. Він відбирає тепло у води і опалює водяним контуром.

В яких випадках ефективно використовувати кожен вид теплового насоса?

  1. Повітряний тепловий насос - вигідно використовувати, коли температура навколишнього середовища в найхолоднішу пору року не опускається нижче 0 градусів. Його ефективність стає меншою з падінням температури на вулиці. Більш детально переваги і недоліки повітряного теплового насоса можна прочитати тут >>>.
  2. Геотермальний тепловий насос - вигідно використовувати, якщо взимку температура опускається нижче 0. Його ефективність завжди стабільна. Більш докладно про геотермальному тепловому насосі можна прочитати тут >>>.
  3. Водяний тепловий насос - вигідно використовувати, якщо у вас є в оренді велика глибока водойма з проточною водою на довгі роки, в які збираєтеся опалювати житло собі і майбутнім поколінням. Його ефективність падає з часом від багатьох чинників. Неглибока водойма до 2х метрів або копанки не підходять для водяного теплового насоса, тому що є ймовірність промерзання до самого дна не тільки за рахунок температури на вулиці, але і додаткового охолодження від контуру теплового насоса. Другий варіант теплового насоса - це водяні свердловини. Детальніше про такий варіант можна розглянути тут >>>.

Якщо коротко підвести підсумок: для жителів України найефективнішим є геотермальний тепловий насос, тому що зимова температура у нас нижче 0, а водойми належать державі.

Коли ж виникає ситуація, коли потрібно знехтувати головним критерієм - ефективністю і вибрати інший вид теплового насоса?

Т.к водойми потрібної величини і параметрів в оренді не у кожного є, то альтернатива геотермальному теплового насосу залишається тоді одна - повітряний.

1. У вас немає прилеглої території навколо будинку, квартири, офісу, щоб бурити свердловини.

2. Ви знімаєте склад, і є ймовірність, що ви можете переїхати в інше приміщення. Повітряний тепловий насос можна демонтувати і перевезти в інше місце.

Ситуації можуть бути різні, тому їх потрібно розглядати індивідуально з фахівцями. Ви можете звернутися до нас за консультацією та отримати найбільш ефективне рішення.

Яку інформацію вам потрібно надати для ефективного підбору теплового насоса?

Тепловий насос - це пристрій, який підбирається виходячи з тепловтрат вашого будинку. При розрахунку тепловтрат будинку враховується: середня t в вашому регіоні, площа, з чого побудований, утеплення, вікна, дах, фундамент, спосіб опалення - радіатори, тепла підлога або змішана система, приблизна витрата гарячої води, вентиляція. Підбирається вид теплового насоса.

З чого треба почати:

1) Зателефонувати до нас в офіс або написати лист - Контакти BSVenergy.

2) Надати інформацію про ваш будинок на наш e-mail - Контакти BSVenergy. Якщо ви не знаєте якихось даних про ваш будинок, наш інженер проконсультує, якщо потрібно, виїде до вас на місце, збере необхідні дані для розрахунку теплового насоса.

3) Надсилаємо комерційну пропозицію.

4) Погоджуємо з Вами порядок проведення оплати і робіт.

5) Укладаємо договір з докладною специфікацією.

6) Виконуємо роботи, запускаємо систему.

7) Виписуємо гарантію.

Орієнтовну вартість проекту з геотермальних тепловим насосом, ви можете побачити на головній сторінці в блоці головній сторінці в блоці «Підбір геотермального теплового насоса».

Додатково від вартості ви можете отримати компенсацію до 3000 євро, за програмою IQ energy. Ми забезпечимо вас повною консультацією і надамо допомогу в оформленні документів для отримання компенсації.

 

Повернутись назад
Кнопка
зв'язку
2
ua