Тепловий насос повітря-вода, повітря-повітря. Переваги та недоліки

Тепловий насос повітря-вода, повітря-повітря. Переваги та недоліки

Повітряний тепловий насос або повітря-вода - багатофункціональний пристрій, який служить для опалення, нагрівання гарячої води та кондиціонування.

Джерелом тепла служить тепло повітря на вулиці.

Тепловий насос повітря-вода. Переваги

 1. Не потребує буріння свердловин, земельних робіт на ділянці.
 2. Швидкий монтаж
 3. Можливість установки в квартирах, будинках, де немає можливості бурити свердловини для геотермального теплового насоса.
 4. Добре підходить для територій з теплим кліматом взимку (від 0 і вище).
 5. За вартістю дешевше або в таку ж вартість, як геотермальний тепловий насос.

Тепловий насос повітря-вода. Недоліки

 1. У кліматичних зонах, де температура взимку опускається нижче 0 градусів, COP теплового насоса пропорційно зменшується, в залежності від падіння температури на вулиці. Наприклад: при t +5 0С, СОР = 3.14, споживання електрики 2,54 кВт / год, а при t -50C, СОР = 2, споживання 4 кВт / год. При t -200C, повітряний тепловий насос вже втрачає теплову потужність з потрібних 8 кВт до 7,2 кВт при витраті електрики 5,1 кВт / год і СОР 1,41. Відсутні 0,8 кВт компенсуються вбудованим електротеном в тепловому насосі. Таким чином при t -200C, щоб отримати 8 кВт тепла, потрібно затратити фактично 7 кВт електроенергії. Описані розрахунки відповідають одному з найкращих на ринку повітряних теплових насосів Міцубіші Зубадан. Геотермальний тепловий насос має стабільний СОР.
 2. При низьких температурах потрібно додаткове джерело тепла.
 3. Вимагає більшої потужності введення електромережі, ніж геотермальний тепловий насос.
 4. Немає пасивного охолодження (тільки активне)
 5. Оскільки зовнішній блок знаходиться на вулиці, що обдувається вентилятором, його осередки забиваються пилом і брудом, знижуючи його ККД.
 6. Зовнішній блок досить галасливий. Краще розташовувати на протилежній стороні від вікон.
 7. На зовнішньому блоці при високій вологості і низькій температурі відбувається обмерзання теплообмінника, тому повітряні теплові насоси комплектують додатковими баками з гарячою водою або електротеном.

Висновок: якщо немає можливості встановити геотермальний тепловий насос, то виходом з цієї ситуації буде установка теплового насоса повітря-вода. Для підбору в кліматичних зонах з холодною зимою - важливо врахувати все перераховане вище.

Звертайтеся до фахівців компанії "BSVenergy" за консультацією і розрахунками теплових насосів.

Повернутись назад
Кнопка
зв'язку
2
ua