Геотермальний тепловий насос або твердопаливний котел? Що вигідніше?

Геотермальний тепловий насос або твердопаливний котел? Що вигідніше?

Тепловий насос або твердопаливний котел, вибираючи для опалення будинку, необхідно порівнювати, враховуючи все в комплексі. Тоді стає видно, що на сьогоднішній день тепловий насос є набагато вигідніше: і в початкових, і в есплуатаціонних витратах. Твердопаливний котел служить тільки для опалення і ГВП, а тепловий насос - для опалення, ГВП та кондиціонування, володіючи віддаленим доступом, безпекою і екологічністю, чого не скажеш про твердопаливний котел.

Продовження під відео

Тепловий насос грунт-вода з функціями 3 в 1

Економне опалення, гаряча вода, кондиціювання

Початкові витрати грунтового теплового насоса

Геотермальний тепловий насос купити можна за 4100 дол. - 17 кВт з функцією кондиціонування
Вартість буріння свердловин під тепловий насос, зовнішнього контуру, пропіленгліколю, колектора теплового насоса з кранами і витратомірами в зборі - 6900 дол.
Обв'язка котельні з непрямим баком 200 л нержавіючий для гарячої води, циркуляційними насосами і комплектуючими, роботою - приблизно 2000 дол і вище.
Компенсація за програмою IQ energy 35%.
Всього початкових витрат 8840 дол. (Компенсація IQ Energy врахована)

Щомісячні витрати геотермального теплового насоса

На будинок 300 м2 витрачається приблизно 1000 кВт в найхолодніший місяць

1000 кВт * 1,68 грн / 1 кВт * год = 1680 грн.

При двухтарифні обліку: 1400 грн в місяць.

Ви маєте право на пільговий тариф за постановою НКРЕ - 3000 кВт в місяць по 0,9 грн вдень і 0,45 грн. вночі при двох тарифному обліку, тоді отримаємо: 750 грн.в місяць.

Функція кондиціонування дає можливість охолодити будинок 300 м кв до комфортної температури, за допомогою охолодження підлоги і стін, при цьому витративши 200 Вт на годину, тобто 0,3 грн за годину.

Якщо такий будинок ви будете охолоджувати за допомогою кондиціонерів, то вам знадобиться 3-5 кондиціонерів від 500 дол і вище за шт., Тобто 1500-2500 дол і хв. 3 5 кВт на годину витрат на електрику, що еквівалентно 5-9 грн за годину, це в десятки разів дорожче, ніж би ви використовували тепловий насос.

Переваги теплового насоса

Початкові витрати на тепловий насос при певних обставинах такі ж або дешевше, ніж встановити твердопаливні обладнання, і в щомісячних витратах - тепловий насос в 2 - 4 рази дешевше, ніж дрова.
Не потребує приміщення під котельню. Можливо встановити в ніші під сходами, що збільшує корисну площу будинку.
Не вимагає дозволів і погоджень, що дає можливість встановити тепловий насос на будь-якому етапі будівництва для подачі тепла.
Можливість віддаленого управління.
Безпечний.
Екологічний.
Оснащений зовнішніми і внутрішніми датчиками температури, контролером, що дозволяє економно витрачати електроенергію та забезпечувати підтримку стабільної комфортної температури усередині.
При використанні як кондиціонер, дуже економний, не змінює іонний склад повітря при цьому забезпечує комфортну температуру в усьому будинку.
У парі з сонячними фотопанелі, можна домогтися автономної цілорічної роботи теплового насоса, тому що у нього порівняно невелика енеропотребленіе.
твердопаливний котел

Початкові витрати твердопаливного котла

Вартість середньої якості твердопаливного котла варіюється від звичайного твердотопа 800 дол до піролізного 2700 дол.
Обв'язка котельні з нержавіючим баком непрямого нагріву 200 л для гарячої води, буферної ємності, циркуляційними насосами і комплектуючими - приблизно 3100 дол з роботою.
Тепер давайте додамо витрати, які багато хто не враховують, але яких не уникнути.

Будівництво димоходу - від 1000 дол.
Приміщення під зберігання дров / пелет - 800 дол і вище.
Доріжка до навісу - 600 дол і вище.
Приміщення під твердопаливний котел - 2000 дол і вище. Для твердопаливного котла краще окреме приміщення з окремим входом, тому що присутній пил, сажа, запах диму.
Всього початкових витрат: 8300 - 10200 дол і вище.

Щомісячні витрати твердопаливного котла

В опалювальний сезон йде в середньому 6т брикетів по 3500грн = 21000грн. або дров, в залежності від щільності, може йти від 15 кубів (дуб) по 1400 грн за 1 м.куб. = 21000грн.

Виходить 3500 грн. в міс.

Недоліки твердопаливного котла

Фізична прихильність до котла. Зміст твердопаливного котла можна порівняти за залицяннями за домашніми вихованцями: 2-3 рази погодувати, за ними прибрати і можна їх залишити без нагляду під час відпустки або вимушеної поїздки. 2-3 рази на добу підкидати дрова, тобто від пізньої осені до ранньої весни ви не можете поїхати відпочивати кататися на лижах або в сонячні країни, тому що ви стаєте кочегаром.
Раз в 3 дня - чистка золи, що пов'язано з брудом, сажею і запахом диму.
Якщо ви пропустили момент підкидання дров і котел погас, треба заново його розпалювати.
При випаданні снігу, перед тим, як йти за дровами, потрібно вранці перед роботою встати раніше, одягнутися і піти на холод розчистити доріжку і наносити дров на цілий день.
Потрібно закупити дрова на весь сезон, тобто заморожуєте свої кошти, привезти, розвантажити і їх укласти. Дрова повинні бути обов'язково сухими, що може виявитися не таким.
Чистка димоходу - 1 раз в 2 роки.
Утилізація золи.
Небезпечний, неекологічних. Статистика по пожежам сумна.
Запах диму, як в будинку, так і на вулиці (при низькому тиску).
Чи не охолоджує, в порівнянні з тепловим насосом
Накопичується психологічна, фізична втома від обслуговування і підтримки роботи твердопаливного котла.
Висновок: при комплексному розгляді можна побачити, що вартість системи опалення, ГВП та кондиціонування з тепловим насосом виходить дешевше, ніж з твердопаливним котлом в початкових і експлуатаційних витратах. А функціонал незрівнянно ширше. Звертайтеся за консультацією до наших фахівців за тел. ☎ +38 (067) 511-1448

Повернутись назад
Кнопка
зв'язку
2
ua