Зателефонувати: +38 (067) 511-1448
+38 (050) 430-0380
Написати

Грунтовий тепловий насос або електрокотел? Поріняння

Грунтовий тепловий насос або електрокотел? Поріняння

Тепловий насос грунт-вода дешевше електрокотла!

Геотермальний тепловий насос в початкових і експлуатаційних витратах при комплексному розгляді дешевше електрокотла. При цьому функціонал теплового насоса набагато ширше. У даній статті ми розглянемо початкові витрати і витрати за спожиту електрику грунтового теплового насоса і електрокотла, і звернемо увагу на нюанси, які потрібно врахувати.

1. Початкові витрати на придбання системи опалення та ГВП з тепловим насосом грунт-вода або електрокотлом

Геотермальний тепловий насос 8 кВт

Вартість (ціна) системи з тепловим насосом, в яку входять: тепловий насос грунт вода 8 кВт, буріння свердловин під тепловий насос з зондами, колектор теплового насоса з витратомірами та запірною арматурою в зборі, система опалення з матеріалами і роботою, баком непрямого нагріву нержавіючим 200л, запірною арматурою і системою охолодження (кондиціонування) - 289 850 грн.

Компенсація за програмою IQ energy 93000 грн. - 10000 грн. (% Банку) = 83000 грн.

Всього: 206850 грн.

Переваги теплового насоса:

 • Погодозалежна автоматика, підтримання комфортної встановленої температури всередині, для опалення та охолодження
 • Тепловий насос споживає в 4 рази менше електрики, ніж електрокотел. Для грунтового теплонасоса не потрібно потужні електромережі
 • Економне опалення, гаряче водопостачання, кондиціонування - 3 в 1
 • Віддалене управління тепловим насосом
 • Екологічність
 • Безпека
 • Не вимагає дозволів і погоджень
 • Не вимагає димоходів
 • Підпадає під програму IQ energy з можливістю компенсації 3000 євро від загальної вартості теплового насоса
 • Охолодження - вагома перевага перед електрокотлом, не вимагає покупки кондиціонерів, охолоджує відразу весь будинок або дане приміщення в будинку, при цьому витрачаючи електроенергії в 10 разів менше, ніж найефективніший кондиціонер, не сушить і не іонізує повітря, не дме, не шумить як кондиціонер
 • Для аварійного електропостачання, щоб працював тепловий насос для опалення приватного будинку, досить придбати генератор потужністю 5 кВт, щоб в будинку було тепло і гаряча вода
 • Підігрів води в басейні в зимовий період

Недоліки теплового насоса:

 • Початковий капітал, щоб купити тепловий насос
 • Вимагає місця під буріння свердловин для теплового насоса, земельні роботи зовнішнього контуру, колектор теплового насоса


Електрокотел

Перед тим, як вибирати електрокотел, вам варто врахувати головне - це можливість підключення такої потужності до ваших електромереж. Потрібно вивчити, в якому стані ваша електромережа. Важливо запитати в сусідів, які перезимували, чи є падіння напруги, перекіс фаз, яка напруга в зимовий період. Це вкрай важливо. Нехтуючи цими даними, ви можете мати в підсумку електрокотел в якості підставки.

Приклад: для будинку 150 м2 планується використовувати для опалення та нагрівання гарячої води електрокотел 12 кВт: для опалення 9 кВт + нагрів гарячої води 2,5 кВт (бойлер), інші потреби будинку - 7 кВт, всього 19 кВт. Як правило, в приватних будинках підведена потужність до 10 кВт на 380 В. Тоді потрібно збільшувати мережі ще на 9 кВт.

Питання: що робити і скільки це коштує?

Рішення:

А) Збільшення потужності електромережі.

Це здається простою справою, але в ньому багато нюансів. В країні зношені мережі. Тому такої можливості, як збільшити потужність, може не бути через завантаженість електромережі, а можливо вам запропонують протягнути нову лінію, збільшити потужність трансформатора, до якого ви підключитесь. Якщо є така можливість, витрати будуть такі: техумови близько 2000 грн. (якщо робити самому), і за кожен кВт ви заплатите 1800 грн і вище. Разом, 9кВт * 1800грн +2000 грн. = 18200 грн. *

Б) Вартість електрокотла 12 кВт близько 18500 грн.

В) Для гарячої води потрібен бойлер 200л нержавіючий, близько 20000 грн.

Г) Обв'язка котельні - комплектуючі від 16000 грн, робота 12000 грн.

Всього: 84700 грн. **

* Якщо у вас новий будинок в полі, то вам доведеться платити за кожен кВт з нуля, що теж збільшить додатково витрати, плюс вартість стовпа, кабелів і т.д.

** Котел 12 кВт тільки трифазний. Якщо у вас однофазна мережа, тоді вам потрібно переробляти техумови на трифазну мережу і збільшити потужність мережі, змінювати електролічильник, вхідні автомати, кабель, що додатково збільшує витрати.

Переваги електрокотла:

 • Безпека
 • Екологічність
 • Низькі початкові витрати
 • Простота обслуговування і експлуатації
 • Не вимагає димоходів
 • Не потрібно реєструвати дозвільні документи на котел

Недоліки електрокотла

 • Велика витрата електрики на опалення, ГВП, в порівнянні з тепловим насосом
 • Періодично потрібно змінювати тени електрокотла, тому що через підвищений вміст жорсткості і заліза у воді, на тені комальтуються солі, що призводить до великих витрат електрики на нагрівання, виходу тена з ладу
 • Немає можливості охолоджувати, а геотермальний тепловий насос володіє двома способами охолодження: пасивний і активний
 • Для організації аварійного електропостачання буде потрібно дуже дорогий генератор 15 кВт, вартістю близько 200 тис. Грн. (Такий генератор потрібно знімати краном - вага близько 1т, великі габарити (1м х 2м), галасливий, велика витрата палива. А тепловий насос для опалення будинку, ГВП та кондиціонування вимагає генератор всього на 5 кВт. Можна піти іншим шляхом і поставити резервним твердопаливний котел, але з ним є свої складності. На цю тему можна подивитися Відеовідгук про твердопаливний котел - Відеовідгук, або прочитати статтю про твердопаливному котлі - "Геотермальний тепловий насос або твердопаливний котел? Що вигідніше?"

Порівнюючи грунтовий тепловий насос і електрокотел можна відзначити, що вартість системи опалення з електрокотлом 84700 грн, вартість системи опалення з тепловим насосом 289850 грн. Різниця 122150 грн.

Це порівняння схоже як, порівнювати Жигулі з Мерседесом, який має кліматконтроль і подушки безпеки, тому що тепловий насос має погодозалежної автоматику, дистанційне керування, адміністрування тепловим насосом, кондиціювання.

Але якщо ви плануєте ставити кондиціонери в будинку, то різниця між тепловим насосом і електрокотлом істотно скоротиться: 2 кондиціонери - 24000 грн. + Монтаж 6000 грн. = 30000 грн. Різниця становить тепер 92150 грн. При організації аварійного електропостачання, яке коштує 190 тис.грн., тепловий насос стає відразу дешевше електрокотла тільки при початкових витратах.

2. Розглянемо витрати електрики на опалення, ГВП, охолодження

Витрати електрики на опалення будинку, нагрів води в опалювальний сезон електрокотлом або ґрунтовим тепловим насосом

Електрокотел: 3200 кВт/міс * 6 міс * 1,68 грн/1 кВт/год = 32256 грн. за 6 місяців

Тепловий насос: 650 кВт/міс * 6 міс. * 1,68 грн/1 кВт/год = 6552 грн. за 6 місяців

Опалювати електрокотлом виходить дорожче на 32256грн.- 6552грн. = 25704 грн.

Витрати електрики на нагрів води не в опалювальний сезон

Електрокотел: 2,5 кВт * 5 год / добу * 180 діб * 1,68 грн / 1 кВт * год =: 3800 грн. за 6 місяців

Тепловий насос: в 4 рази менше, тобто 3800: 4 = 950 грн. за 6 місяців

Витрати з електрокотлом дорожче на 3800грн.-950грн. = 2850 грн.

Охолодження:

Будемо вважати по охолодженню 2 жарких місяці влітку по 8 годин.

Кондиціонери: 2 шт. * 2 кВт / год * 8 год * 60 діб * 1,68 грн / 1 кВт * год = 3225 грн.

Тепловий насос: 0,3 кВт / год * 8час * 60 діб * 1,68 грн / 1 кВт * год = 242 грн.

Витрати на електрику з кондиціонерами дорожче на 3225грн.-242грн = 2983 грн.

Складемо всі різниці витрат на електрику між електрокотлом з кондиціонерами і тепловим насосом за рік:

25704грн. + 2850грн. + 2983грн. = 31537 грн.

На початкових витратах, тепловий насос був дорожче електрокотла на 92150 грн. А витрати на електрику у електрокотла більше на 31537 грн., ніж у теплового насоса. Виходить що:

92150грн.: 31537грн. = 2,92 рази

За 3 роки витрати на тепловий насос і електрічетсво окуплять себе по відношенню до витрат по електрокотлу. Далі електрокотел буде працювати в збиток.

Чим могутніше електрокотел (більше будинок), тим окупність теплового насосу відбувається швидше.

Виходячи з вищевикладеного, можна підвести підсумок. Вибираючи електрокотел або тепловий насос, потрібно розглядати все в комплексі.

Якщо в розпорядженні слабкі електромережі, потрібно збільшити потужність, є бажання мати аварійне електрозабезпечення, то електрокотел в принципі неможливо розглядати. Окупність теплового насоса відбувається за 2-5 років, в порівнянні з електрокотлом, а комфорт і можливості ТН набагато ширше.

За посиланням ➤➤➤ тепловий насос відгуки ви можете подивитися відгуки реальних власників про тепловий насос, які кілька років використовують його для опалення будинку, як основне джерело тепла.

Купити тепловий насос можна на головній сторінці, в блоках вибрати необхідну потужність теплового насоса, натиснувши "докладніше" в блоці - ви побачите опис і фото котельні. Можна відправити нам запит на розрахунок потужності теплового насоса через Контакти BSVenergy.

Повернутись назад
Кнопка
зв'язку
2
ua