Геотермальний тепловий насос або газовий котел. Що вигідніше?

Геотермальний тепловий насос або газовий котел. Що вигідніше?

Порівнюючи тепловий насос грунт вода з газовим котлом, необхідно розглядати всі в комплексі. Тоді ми побачимо, що тепловий насос в початкових і експлуатаційних витратах вигідніше, ніж газовий котел.

Для прикладу проведемо порівняльний аналіз для будинку 300 м2 з тепловими втратами 17 кВт при нормованих умовах навколишнього середовища, розглядаючи геотермальний тепловий насос і газовий котел.

Тепловий насос грунт-вода 3 в 1

Економне опалення, гаряча вода, кондиціювання

Початкові витрати грунтового теплового насоса

 1. Вартість геотермального теплового насоса для опалення, ГВП, з функцією кондиціонування 17 кВт 4100 дол.
 2. Вартість буріння свердловин під тепловий насос, зондів, зовнішнього контуру, колектора теплового насоса з витратомірами та запірною арматурою в зборі, пропіленгліколем - 6900 дол.
 3. Обв'язка котельні з баком непрямого нагріву нержавіючим 200 л для гарячої води, запірною арматурою, комплектуючими, роботою - приблизно 2000 дол і вище.
 4. Компенсація за програмою IQ energy 35%.

Всього початкових витрат 8840 дол. (Компенсація врахована)

Щомісячні витрати на опалення тепловим насосом

На будинок 300 м2 витрачається приблизно 1000 кВт/год за найхолодніший місяць. Вартість 1кВт/год 1,68 грн.

Виходить за місяць 1680 грн.

При двухтарифні обліку: 1400 грн. на місяць.

Ви маєте право на пільговий тариф за постановою НКРЕ - 3000 кВт в місяць по 0,9 грн вдень і 0,45 грн. вночі при двох тарифному обліку, тоді отримаємо: 750 грн. в місяць, використовуючи опалення будинку тепловим насосом.

Функція кондиціонування в геотермальному тепловому насосі дає можливість охолодити будинок 300 м2 до комфортної температури, за допомогою охолодження підлоги, стін, стелі, при цьому витративши 200 Вт на годину, тобто 0,3 грн. за годину.

Якщо такий будинок ви будете охолоджувати за допомогою кондиціонерів, то вам знадобиться 3-5 кондиціонерів від 500 дол. і вище за 1 шт., тобто 1500-2500 дол. і мінімум 3-5 кВт на годину витрат на електрику, що еквівалентно 5-9 грн. в годину, це в десятки разів дорожче, ніж би ви використовували геотермальний тепловий насос.

Переваги геотермального теплового насоса

 1. Початкові витрати на тепловий насос грунт вода, при певних обставинах трохи дорожче, ніж встановити газове або твердопаливне обладнання, але іноді буде таким же за вартістю чи навіть дешевше, а в щомісячних витратах - тепловий насос земля вода в 3 - 5 разів дешевше, ніж вартість газу, в 2 - 4 рази дешевше, ніж дрова.
 2. Установка теплового насоса не вимагає приміщення під котельню. Монтаж теплового насоса можна зробити в ніші під сходами, що збільшує корисну площу будинку.
 3. Теплонасос не вимагає дозволів і погоджень, що дає можливість провести монтаж теплового насоса на будь-якому етапі будівництва для подачі тепла.
 4. Можливість віддаленого управління.
 5. Безпечний.
 6. Екологічний.
 7. Оснащений зовнішніми і внутрішніми датчиками температури, контролером, що дозволяє економно витрачати електроенергію та забезпечувати підтримку стабільної комфортної температури усередині.
 8. Використовуючи геотермальний тепловий насос на охоложення, в якості кондиціонера, він дуже економний, не змінює іонний склад повітря при цьому забезпечує комфортну температуру в усьому будинку.

Газовий котел

Початкові витрати газового котла

По Київській обл. середня ціна всіх робіт з дозволами від 1900 до 5000 дол., якщо труба газопровідна знаходиться в безпосередній близькості до ділянки. Якщо труба далеко, то і ціна в рази зростає.

 1. Газифікація починається з технічних умов, які потрібно взяти в місцевій газовій службі.
 2. Близькість газової труби до вашого будинку. Якщо газової труби немає біля вашого будинку і вам доведеться її прокладати, то для цих цілей також робиться проект, узгодження, виконуються роботи і введення в експлуатацію. Іноді це може коштувати десятки-сотні тис. грн.
 3. Виготовлення проектно-кошторисної документації.
 4. Узгодження проекту.
 5. Вибір монтажної організації.
 6. Виконання робіт по підключенню.
 7. Приймання газопроводу в експлуатацію, підписання договору.
 8. Газовий котел - 800 дол і вище.
 9. Обв'язка котельні з непрямим баком 200 л нержавіючий для гарячої води, циркуляційними насосами і комплектуючими, роботою - приблизно 1700 дол і вище.
 10. Будівництво димоходу - від 1000 дол і вище для котлів з природно тягою.

Всього початкових витрат 5400 дол. і вище з природною тягою або 4400 дол. с примусовою тягою і бічним виводом через стіну, якщо у вас є поруч газова магістраль середнього тиску. В іншому випадку вартість проекту, узгодження, прокладки газової труби, може бути в рази дорожче, ніж вартість початкових інвестицій на тепловий насос.

Щомісячні витрати газового котла

На будинок 300 м2  використовується близько 650 м3 газу в зимовий період, що відповідає 5557,5 грн. у місяць. (8,55 грн. 1 м3 газу)

Недоліки газового котла

 1. Паперова тяганина.
 2. Неможливість підключення, поки будинок не введено в експлуатацію.
 3. Постійна спекуляція газової теми і зростання тарифів.
 4. Вимагає підвищеної уваги до безпеки, своєчасної перевірки редуктора, лічильників, герметичності стиків, димоходу, припливу повітря.
 5. Не має функції охолодження, в порівнянні з тепловим насосом.
 6. Не екологічний.
 7. Вимагає спеціальних умов в приміщенні (в разі вибуху).

Висновок: розглядаючи опалення газовим котлом важливо враховувати всі його недоліки, головними є: небезпечність, висока вартість газу, немає функції кондиціонування. Орієнтовна вартість початкових інвестицій 5400 дол., якщо точка підключення знаходиться поруч. Також, якщо ви розглядаєте покупку декількох кондиціонерів з їх монтажем та підключенням, то ви витратите ще 1500-2500 дол. Тоді вартість початкових інвестицій наблизиться до вартості початкових витрат теплового насоса. А есплуатаційні витрати на газ в три рази вище, ніж тепловий насос для опалення, ГВП, кондиціювання, витрачає на електрику. З недавніх пір в Україні настала нова епоха в приладах опалення. Від яких очікують можливість віддаленого управління, мінімальних витрат на опалення, безпеку, екологічність, можливість незалежної автономної роботи. Тепловий насос має всі ці якості, використовуючи для опалення тепло землі. У нього немає шкідливих викидів, він не забруднює навколишнє середовище і в парі з фотопанелями не потребує зовнішньої електрики, яку виробляють атомні станції. Перехід від газового опалення до теплових насосів схоже на еволюцію від паровоза до супершвидкісних поїздів. Ми йдемо в те майбутнє, коли газові та твердопаливні котли, як і паровози, залишаться, як музейні експонати.

Повернутись назад
Кнопка
зв'язку
2
ua